• Zasady poruszania się po drogach wewnetrzych

•

ZASADY PORUSZANIA SIĘ PO DROGACH WEWNĘTRZNYCH W PRZEDSZKOLU NR 29 W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 6 WE WROCŁAWIU

Załącznik do zarządzenia nr 26/2016   dyrektora Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 6 we Wrocławiu z dnia 22 grudnia 2016 r.

§1

Drogi wewnętrzne stanowią integralną część Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 6 we Wrocławiu.

1.

Każdy użytkownik dróg wewnętrznych Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr 6 akceptuje niniejsze zasady.

1.

PARKING – wjazd od ul. Kurpiów

1. Na terenie Przedszkola Nr 29  we Wrocławiu, kierujących pojazdami mechanicznymi obowiązują przepisy ustawy prawo o ruchu drogowym
            ( Dz. U. z 2012r. poz. 1137 ze zm.) .
          2.  Maksymalna prędkość poruszania się pojazdów 10 km/h.
          3. Na terenie parkingu Przedszkola Nr 29 we Wrocławiu mogą parkować pracownicy i rodzice dzieci Przedszkola.
          4. Na teren parkingu mogą wjeżdżać dostawcy, z którymi Przedszkole ma podpisaną umowę; parkowanie pojazdów realizujących zaopatrzenie możliwe jest tylko na czas wykonywania czynności zaopatrzenia.
          5. W przypadku remontów, na teren parkingu mogą wjechać pojazdy mechaniczne firmy remontowej wyłonionej w przetargu.
          6. Uprawnione do wjazdu na teren Przedszkola 29 są pojazdy pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i policji wezwane do podjęcia działań w przypadkach zagrożenia życia, zdrowia i mienia lub innych sytuacjach wyjątkowych
          7. Obowiązuje bezwzględny zakaz wjazdu na parking pojazdów przewożących materiały niebezpieczne, w szczególności: łatwopalne, żrące, wybuchowe oraz podobnego rodzaju materiały, jeżeli materiały te nie zostały zabezpieczone zgodnie z obowiązującymi przepisami. Niezależnie od zastosowanego zabezpieczenia , każdy posiadacz pojazdu, w tym pojazdu przewożącego materiały niebezpieczne, odpowiada za wszelkie szkody na osobie i mieniu wynikłe dla jakiegokolwiek podmiotu w związku z wjazdem tego pojazdu na teren parkingu.
          8. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności za utratę lub uszkodzenie znajdujących się na terenie parkingu pojazdów, jak również nie odpowiada za rzeczy pozostawione na terenie parkingu, zarówno znajdujące się w tych pojazdach, jak też poza nimi.
          9. W czasie parkowania kierowca jest zobowiązany zwrócić szczególną uwagę na osoby przebywające na parkingu oraz pojazdy sąsiednie i ustawiać pojazd tak, by nie zastawiać wjazdu i wyjazdu pojazdów na parking
          10. Parkowanie możliwe jest na gruncie utwardzonym.
          11. Na terenie parkingu zabronione jest:
          1. naprawianie, mycie, odkurzanie samochodu, jak również wymiana lub uzupełnianie płynów eksploatacyjnych, w szczególności takich jak płyny chłodzące, paliwa lub oleje,
          2. poruszanie się pojazdem na parkingu w celu innym niż dojazd do miejsca postoju lub wyjazd z parkingu.
          1. Użytkownicy parkingu zobowiązani są do:
          1. zachowania na terenie parkingu czystości,
          2. przestrzegania przepisów ppoż. i sanitarnych.
          1. W przypadku niezgodnego z niniejszymi zasadami zaparkowania pojazdu, mającego bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo osób lub mienia, użytkownik parkingu wyraża zgodę na odholowanie pojazdu w wybrane przez Przedszkole miejsce. Odholowanie pojazdu nastąpi na koszt właściciela pojazdu.
          2. Użytkownik pojazdu odpowiada za wszelkie szkody wyrządzone Placówce lub osobom trzecim na terenie parkingu lub wokół parkingu na zasadach ogólnych Kodeksu Cywilnego.

§4

DROGA PROWADZĄCA DO WEJŚCIA GŁÓWNEGO –

od ul. Kurpiów i od ul. Gałczyńskiego

1. Po drodze prowadzącej do wejścia głównego należy poruszać się pieszo.
          2. Osoby przyjeżdżające na teren ZSP6 rowerem, zobowiązane są do zejścia z roweru i wprowadzenia go w miejsce przeznaczone do zaparkowania.
          3. Nie zezwala się na prowadzanie wózków dziecięcych po korytarzach budynku przedszkola. Wózki należy pozostawić w przedsionku budynku.
          4. Obowiązuje bezwzględny zakaz poruszania się pojazdami w tym także rowerami, po drodze prowadzącej do wejścia głównego.